Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Menü
Kezdőlap
Képgaléria
Akvarisztikai Fórum
Cikkek , Beszámolók
Akváriumok
Akvarisztikai Lexikon
Linkgyűjtemény
Kereső
Kapcsolat
FAQ
Legújabb cikkek
GE-nél jártam

Kannibál csigabál - Rokont faló, faló helena, a...

Jótanácsok kezdő akvaristáknak.

Szivacsszűrő házilag

Terrarium dekorácio

Kávé lazac - Hyphessobrycon takasei

A tíz legérdekesebb új faj 2009-ben

DIY felszínleszívó

Törpe morgóharcsa - Physopyxis Lyra

csigacsapda

Fugu

Díszhalaink szaporodásának módjai

Gyári tetővilágítás átalakítása T8-ról T5-re

ARTEMIA SALINA (Sórák, sóféreg)

Folyami rákok: táplálék

Ambystoma mexicanum - Axolotl

Szivárványos ökle

Hazai halak

Vízlágyítás! De hogyan és mennyiért?

Candiru: a benszülöttek rémálma

Friss képek

Garnélás#4
...
...
Víz....
CRS
CRS
Garnéláim
garni csapdám
garni csapdám
tőkék:)
Harmónikus Aranyhalas Aksi :)
Harmónikus Aranyhalas Aksi :)
Aranyhalas Akváriumom

tőkék:)
Növényes
Növényes
Akváriumom
CRS
CRS
Garnéláim
CRS
CRS
Garnéláim
Fórumtéma megtekintése
Akvarista baráti kör | Élőlények | Halak
asebestyen
Lakóhely: Bokod
Regisztrált: 09.09.28
2014 June 09. 16:42
betta01 írta :
Sziasztok

Szerintetek hova lett a narancssárga ancim az akváriumból?
Mert nem találom sehol? Pedig már átnéztem az akkit , ugy hogy mindent kiszedtem belöle. happy
Az akki zárt tetővel rendelkezik.
De hogy csavarjunk egyet rajta vettem a másik akkimba is kettőt ebből a fajból s abban is erősen csak egy uszkál benne.

Szia!

Nem vendégeskedett Nálad Dynamo vagy Troy a Discoveryről?

Üdv!

betta01
Lakóhely: Miskolc
Regisztrált: 14.04.27
2014 June 07. 15:17
Sziasztok

Szerintetek hova lett a narancssárga ancim az akváriumból?
Mert nem találom sehol? Pedig már átnéztem az akkit , ugy hogy mindent kiszedtem belöle. happy
Az akki zárt tetővel rendelkezik.
De hogy csavarjunk egyet rajta vettem a másik akkimba is kettőt ebből a fajból s abban is erősen csak egy uszkál benne.

Balazs
Lakóhely: Tatabánya
Regisztrált: 10.05.18
2010 June 23. 18:57
Csete írta :
Balazs írta :
Sziasztok. Gondoltam megosztom veletek, hogy milyen szerencsétlenül jártam (inkább a halaim). Tudjuk ugye, hogy Crossocheilus siamensis és Poecilia sphenops barátaink (sziámi alg. és blackmolly) előszeretettel esznek minden fajta algát és növényi tápanyagot. Egyszerre vettem mindkét halból 2-2 db-ot de(!) előtte egy hónappal még használtam algaölőszert. Az algák magukbaszívták a szert és erről sajnos mit sem tudtam. Amikor megérkeztek a halak buzgón tisztogatták, zabálták az algát de másnap azt vettem észre, hogy alig úszkálnak mintha elfáradtak volna (a molly szinte teljesen tünetmentes volt, utolsó napján sokat volt a vízfelszín közelében). Sajnos a halak elpusztultak azért írtam amit írtam, mert olvasgattam, keresgéltem és valószínüleg ez okozta halálukat. Nemtudom, hogy valóban a vegyszer-e a felelős (a többi halnak ugye semmi baja...), de soha nem gondoltam volna erre......real sadreal sad

Szia!
Ott más lehetett a baj, mert az algaölő szer nem tartalmaz semmiféle veszélyes anyagot a halakra nézve (elvileg). Nem lehet, hogy a viz amelyből hoztad, más paraméterekkel rendelkezett mint a tied? Esetleg nem kaptak enni napok óta és nálad bezabáltak? Én ilyesmire tippelnék inkább. De hát....helpless

Fogalmam sincs happy . Csak azért írtam mert másra egyszerűen nemtudok gondolni. Volt olyan hogy nemvoltam itthon egy hétig és a halaimnak semmi baja nemvolt. Megetettem őket rendesen és vígan fickándoztak. Csak nem zabálták túl magukat...
Az lehet hogy más paraméterekkel rendelkezett. De a sziámi és a molly más boltból jöttek. Nemhiszem hogy a víz lehetett a baj hmm! De lehet kitudja tényleg fogalmam sincs.

Csete
Regisztrált: 09.09.24
2010 June 23. 12:28
Balazs írta :
Sziasztok. Gondoltam megosztom veletek, hogy milyen szerencsétlenül jártam (inkább a halaim). Tudjuk ugye, hogy Crossocheilus siamensis és Poecilia sphenops barátaink (sziámi alg. és blackmolly) előszeretettel esznek minden fajta algát és növényi tápanyagot. Egyszerre vettem mindkét halból 2-2 db-ot de(!) előtte egy hónappal még használtam algaölőszert. Az algák magukbaszívták a szert és erről sajnos mit sem tudtam. Amikor megérkeztek a halak buzgón tisztogatták, zabálták az algát de másnap azt vettem észre, hogy alig úszkálnak mintha elfáradtak volna (a molly szinte teljesen tünetmentes volt, utolsó napján sokat volt a vízfelszín közelében). Sajnos a halak elpusztultak azért írtam amit írtam, mert olvasgattam, keresgéltem és valószínüleg ez okozta halálukat. Nemtudom, hogy valóban a vegyszer-e a felelős (a többi halnak ugye semmi baja...), de soha nem gondoltam volna erre......real sadreal sad

Szia!
Ott más lehetett a baj, mert az algaölő szer nem tartalmaz semmiféle veszélyes anyagot a halakra nézve (elvileg). Nem lehet, hogy a viz amelyből hoztad, más paraméterekkel rendelkezett mint a tied? Esetleg nem kaptak enni napok óta és nálad bezabáltak? Én ilyesmire tippelnék inkább. De hát....helpless

http://csete-news.blogspot.com/
Balazs
Regisztrált: 10.05.18
2010 June 22. 12:11

Csete
2010 March 04. 10:23
sziamiszabi írta :
Köszönöm!biggrin

Azóta növények, fejlemény? Ha jársz Tatabányán valamikor esetleg, nagyon szívesen adok néhány ancit (1-2-3 hónaposak) ajándékba - ha éppen lesz akkor biggrin .

sziamiszabi
Lakóhely: Cegléd
Regisztrált: 10.02.06
2010 February 13. 11:53
Köszönöm!biggrin

bene.szabolcs@citromail.hu
Csete
2010 February 12. 17:44
sziamiszabi írta :
Sziaszok!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted az algaevöm miért bújik el a kerámia várba ritka alkalom, hogy kijön.
Ismertetem a viszomyokat:1. még egyedül van
2. lehet a fény pedig nem erős
3. nincsen sok alga
4. nincs külön elesége
Válaszodat előre köszönöm!

Szia!
Hát mint gondolom olvastad itt a fórum elején a leírást róluk, szeretik a bújkálós helyeket és mivel a kép alapján amit feltettél, nem sok helye van elbújni, ezért választotta a várat. Majd ha sűrübben ültetett lesz az aki, többet fog kint mutatkozni. Adjál neki kimondottan fenéklakó halaknak való kaját (tabimin, vagy egyéb alga ill. spirulina tabi) és lentebb felsorolt zöldségeket is. Majd késöbb lesz alga, akkor ő is többet kaparászik.
Ha kérdésed van ,nyugodtan írj, vagy gyere chatre, ott is leszünk.

sziamiszabi
Lakóhely: Cegléd
Regisztrált: 10.02.06
2010 February 12. 17:23
Sziaszok!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted az algaevöm miért bújik el a kerámia várba ritka alkalom, hogy kijön.
Ismertetem a viszomyokat:1. még egyedül van
2. lehet a fény pedig nem erős
3. nincsen sok alga
4. nincs külön elesége
Válaszodat előre köszönöm!

bene.szabolcs@citromail.hu
Taksoft
Lakóhely: Budapest - IX. ker
Regisztrált: 09.10.14
2009 December 28. 15:35
De, a szűrő lekapcsolása is baj. A szűrőnek FOLYAMATOSAN mennie kell. Különben nem ér semmit, sőt többet árt, mint használ. Mondjuk a szivacsszűrőnél annyira nem végzetes gond a kikapcsolás, de ott is többet árt, mint használ.

Szűrés nélkül is lehet akváriumot csinálni, de abba nem illik halakat tenni, csak növényeket.

Ha hangos, vegyél egy belső motoros szűrőt. Célszerűbb a márkásabb, drágábbak közül választani, azok halkabbak.

Zso
Lakóhely: --Nincs Megadva--
Regisztrált: 09.12.27
2009 December 28. 11:20
Szia!
Használok szűrőt szivacsos és levegőztet is,írtam az elején hogy éjjelre lekapcsolom, de ezek szerint ez nem lehetett baj. .Eszerint a vízcsere elmaradása miatt pusztulhattak el? Már az első perctől el voltak bújva a műfatförzsben vagy minek nevezik, a kisebb soha ki sem jött, a nagyobb egy hétig még el-el úszkált aztán lett készen.Lehet hogy kipróbáljuk a rákot, majd még átgondolom.
Köszi.
Üdv.:Zsó

Csete
2009 December 28. 07:46
Zso írta :
Először is köszönöm a segítséget mindkettőtöknek,az tény hogy kezdő vagyok, teljes mértékben a kereskedőre hagyatkoztam ő mondta meg mit lehet beletenni,-így került bele 4 neonhal, 2 zebra,2 algázó. A növény világoszöld hosszúlevelű és terebélyes,világítás nincs, a vízcsere havi feles.
Egyébként a többi hal jól elvan.
A kislányom a rajongó ő két éves, én érte csinálom, nagyon szereti a halakat. Nagyon nem akartam belemélyedni a témába, bár egyre jobban érdekel, ennek ellenére nem szeretnék komolyabb dolgokat pl.:nagyobb akvárium.
Inkább az érdekelne hogy ebbe mi való, mert állatkínzásban nem szeretnék részt venni.Az algaevő éppen e funkciója miatt kellett, de ha van javaslat, vagy más tartásra(etetés,vízcsere) vagy más fajtára amely talán igénytelenebb én elfogadom. Azt is hogy ne tegyek bele.
Tényleg a víz mindegy hogy milyen?Kemény, lágy -én tettem bele antiklór nevű anyagot, szintén kereskedői tanácsra.

Szia!
Próbáld ki a heti 2x50%-os vízcserét, enni csak annyit adj 1x 1nap, amennyit 1-2 perc alatt megesznek. A koplalás kevésbé káros mint a túletetés. (a meg nem evett táplálék bomlásnak indul, nitrit,nitrák fejlődik.) Szerintem 20 literbe semmilyen vízkezelőt ne használj, bármi keveset is raksz bele, nem tud feloldódni. A csapvíz nálunk (és nálad is) kb. 27nK, ezeknek a halaknak elmegy, de ha igazán jót akarsz, vagy forralt csapvíz leszürve vagy RO víz ill. a tesco-s 5 literes desztvízzel keveret csapvíz (50-50%) jó lesz, így lesz kb. 14-15nK, de ezt minden vízcserénél. De ha már 1 napos állott csapvizzel is cserélsz, sokat tettél értük. 2 zebra meg 2 páncélos elmegy , igazából nagyon nem lehet mit tanácsolni 20 literbe, talán garnélát, de az már kicsit nagyobb odafigyelést igényel (bár nem is biztos) de ha érdekel, segítek. Szűrőt nem irtál használsz e, már a sima szivacsszűrővel is sokat teszel a vízért és olcsó. Ekkora akiban, a levegőztető folyamatos használata igencsak tanácsolt, meg amúgy is.
További kérdéseid jöhetnek biggrin

Szerkesztette: Csete - 2009 December 28. 07:49
Zso
2009 December 27. 20:14
Először is köszönöm a segítséget mindkettőtöknek,az tény hogy kezdő vagyok, teljes mértékben a kereskedőre hagyatkoztam ő mondta meg mit lehet beletenni,-így került bele 4 neonhal, 2 zebra,2 algázó. A növény világoszöld hosszúlevelű és terebélyes,világítás nincs, a vízcsere havi feles.
Egyébként a többi hal jól elvan.
A kislányom a rajongó ő két éves, én érte csinálom, nagyon szereti a halakat. Nagyon nem akartam belemélyedni a témába, bár egyre jobban érdekel, ennek ellenére nem szeretnék komolyabb dolgokat pl.:nagyobb akvárium.
Inkább az érdekelne hogy ebbe mi való, mert állatkínzásban nem szeretnék részt venni.Az algaevő éppen e funkciója miatt kellett, de ha van javaslat, vagy más tartásra(etetés,vízcsere) vagy más fajtára amely talán igénytelenebb én elfogadom. Azt is hogy ne tegyek bele.
Tényleg a víz mindegy hogy milyen?Kemény, lágy -én tettem bele antiklór nevű anyagot, szintén kereskedői tanácsra.

Csete
2009 December 27. 19:27
Zso írta :
Szia Csete!
Múltkor összefutottunk a halasnál,utánna regisztráltam nálad,jó oldal szoktam nézegetni, lenne egy kérdésem: Miért pusztult el az akkor vásárolt mindkét algaevőm?
Ismertetem akörülményeket: A hőfok szabályzó 24 C fokra van állítva,-mint nálad olvasom ezeknek 25-28 fok kell, lehet hogy ez hiba volt?
A neonoknak meg a másik fajtának asszem zebradánió(nagyon kezdő vagyok) ez a hőfok a jó, hogy tudom egyeztetni a kettőt.-akkor már két kérdésem van.
Külön nem adtam nekik enni,csak a Vipan nevű haltápot adom mindegyiknek, állítólag algaevők tehát nem is kell, vagy mégis?-ez már három
Éjszakára lekapcsolom a levegőztetőt, mert hangos.Lehet ez is probléma?-mert akkor nem veszek többet ilyen halat, a többiek bírják.
Az akvárium 20 literes,ja a harcsa páncélos néven ment a kereskedőnél,kb.: úgy nézett ki mint a képen láthatók.
Szeretnénk ilyen halat mert a kislányom szereti,és most is keresi őket, ma reggel dobtam ki a másodikat, úgyhogy SOS helyzet van.
üdv.:Belán

Szia!
Hát az előttem szólónak sajnos igaza van mindenben. Ha kell az említett könyv, szívesen kölcsönadom. De addig is. A hőmérsékletet elég jól tolerálják a halak ebben a 22-28 fok (nyáron nálam 30is szokott lenni) tehát az önmagában nem baj, sőt nálam sem és általában a legtöbb központi-fűtéses tömblakásban nem is nagyon használnak fűtőt. Viszont 20 literben halat tartani nem "kifizetődő ötlet"...Algázó (Anci?) megnő eleve 10cm fölé és 90 literbe javasolt egy pár...
Zebradánió vízigénye 10 literre 1 db páncélos 60literbe 5-6 db. De 20 literben a legnehezebb a vízminőség fenntartása, mert a berakott kajamaradék (ha sokat adsz nekik)+ürülék káros anyagokat termel, ami ekkora akiban hamar végzetes. Én inkább erre gondolok nálad. A folyamatos szűrés és levegőztetés mellett a heti 1-2szeri 50%-os vízcsere és a halak számának csökkentése elengedhetetlen.
Ennyit előljáróban, de a pontos körülmények ismeretében (amit Taksoft is írt: Ha pontos információkat adsz a vízcserék mértékéről és mennyiségéről, a világításról, a növényekről, a szűrésről, a berendezési tárgyakról, a tartott halak számáról és fajtájáról, akkor lehet segíteni.) többet tudunk.
Örülök hogy csatlakoztál, remélem tudunk majd segíteni, hiszen sokakkal megtettük már.
Üdv:
Csete

Taksoft
Lakóhely: Budapest - IX. ker
Regisztrált: 09.10.14
2009 December 27. 16:19
Bocs, hogy ezt írom, de hiányoznak az alapismereteid a haltartással kapcsolatban.

Egy jó szakkönyvet (pl.: Zsilinszky - Akvarisztika) el kellene olvasnod, mielőtt halakat tartassz, vagy vásárolsz.

Pár gondolat:
20l <>neonhal
20l <> anci
levegőztetés lekapcsolása
egyféle haltáp
...

Ha pontos információkat adsz a vízcserék mértékéről és mennyiségéről, a világításról, a növényekről, a szűrésről, a berendezési tárgyakról, a tartott halak számáról és fajtájáról, akkor lehet segíteni.
De 20l-ben sem neont, sem ancit nem lehet (nem lenne szabad) tartani, ennyit előzetesen.

Zso
2009 December 27. 10:52
Szia Csete!
Múltkor összefutottunk a halasnál,utánna regisztráltam nálad,jó oldal szoktam nézegetni, lenne egy kérdésem: Miért pusztult el az akkor vásárolt mindkét algaevőm?
Ismertetem akörülményeket: A hőfok szabályzó 24 C fokra van állítva,-mint nálad olvasom ezeknek 25-28 fok kell, lehet hogy ez hiba volt?
A neonoknak meg a másik fajtának asszem zebradánió(nagyon kezdő vagyok) ez a hőfok a jó, hogy tudom egyeztetni a kettőt.-akkor már két kérdésem van.
Külön nem adtam nekik enni,csak a Vipan nevű haltápot adom mindegyiknek, állítólag algaevők tehát nem is kell, vagy mégis?-ez már három
Éjszakára lekapcsolom a levegőztetőt, mert hangos.Lehet ez is probléma?-mert akkor nem veszek többet ilyen halat, a többiek bírják.
Az akvárium 20 literes,ja a harcsa páncélos néven ment a kereskedőnél,kb.: úgy nézett ki mint a képen láthatók.
Szeretnénk ilyen halat mert a kislányom szereti,és most is keresi őket, ma reggel dobtam ki a másodikat, úgyhogy SOS helyzet van.
üdv.:Belán

GE
Lakóhely: Kisoroszi
Regisztrált: 09.08.28
2009 December 09. 18:49
Siamensis néhány példány nálam is megtalálható .
Ha valakinek előfordul az aksijában a zöld fonál alga,mindenképpen szerezzen be 1-2 példányt! Szerencsére ezzel a problémával nem küzdök nagyon,én a halak jelleme miatt tartom őket....
Amellett,hogy ennék a fonalat,igazi egyéniségek, úgy a megjelenésük,mint a viselkedésük.
Szóval ajánlom őket mindenki figyelmébe ! happy

nagyk626@gmail.com akvaklub.hu
Csete
2009 December 08. 17:29
Mivel mostanában sokan érdeklődtek, gondolom írok róluk néhány sort:
Sziámi ormányosmárna (Sziámi algaevő) Crossocheilus siamensis vs.
Hamis sziámi algaevő (Epalzeorhynchus sp. vagy Garra taeniata)

Eme algaevőknek eredeti élőhelye Thaiföld és a Maláj félsziget folyói,innen kerültek be európába a 60-as évek elején, de csak a 70-es években lett népszerű, mikor is felfedezték azt a tulajdonságát, hogy megeszi az ecsetalgát az igazi márna.

Mivel nagyon hasonlítanak egymásra sokan össze is keverik a kettőt - mivel egy helyről származnak nem is nehéz - és van ahol eredetinek árusítják a hamist, (lehet hogy ők sem tudják !) így könnyebb eladni, mert csak az eredetinek vannak kiemelkedő ecsetalga fogyasztó képességei állítólag.
Ez a szürkésbarna hal jól megkülönböztethető a egymástól, mert az igazinak az oldalán a csík a fejétől a farka szétágazó részéig az egész halon végigfut és nincs bajsza, míg a "kis hamisnak" 2 pár bajsza van és a csík sem fut végig teljesen a testén, valamint agresszívabb fajta, a víz minőségére is érzékenyebb mint valódi társai.

Tehát egy kis odafigyeléssel máris tudjuk melyik az igazi alganyaló halacska és sikeressebben vehetjük fel a harcot az algák ellen a segítségükkel.

További hasznos információkat találhattok róla az interneten, ha beírjátok egy keresőbe a neveket.

Csete
2009 December 05. 10:55
Néhány szó róluk:

Az Ancistrus (Ancistrus sp.):
Állítólag 30 éve került be magyarországi akváriumainkba, mint igazi algaevő harcsa, és igen hamar népszerű lett, könnyű tartásának, szaporitásának és persze algazabáló képességének köszönhetően.
Vannak akiknek tetszik, van akinek nem, van akinek meg azért, ahogy kinéz, van akinek pont ezért nem. Egy biztos: nagyon hasznos lakója akváriumainknak és én szeretem őket.
Van is a 200 literbe 5-6 db kifejlett 1-5 éves, a garnélás 60 literesbe meg 4db 3cm-es néhány hónapos csöppség és most került bele 30-40db 8-10 napos bébi.

Eredetileg Dél-Amerika gyorsfolyású vizeiből származnak. Sima csapvízben is tarthatóak,bár a vizminőségre figyelni kell - persze ez igaz szerintem minden élőlényre - és szaporodik is pl. a napokban éppen.
Nálam nagyon szeretik az uborkát, spenótot, dinnyét, sütőtököt (forrázva) de szoktak más fagyikaját is kapni.

Hosszú életű halak, 1,5-2 év alatt válnak ivaréretté nem ikrafalóak. A hím könnyen megkülönböztethető a nősténytől, mert feltűnöen nagy "szarvai", antennái vannak a fején, V alakban általában.
Szereti a bujkálós helyeket, 25-28 fokos vizet és állítólag csőszerű dolgokba ikráznik, vagy kő alá. Nálam egy nagyobb barlangszerű helyre ikrázott(narancsszínű ikrákat), - kelési idő 6-7 nap - a bejáratot pedig a hím őrizte folyamatosan, majd 5-6 nap elúszási idő elteltével, egy leszívócsővel kiszívtuk a kicsiket,ekkor láttuk, hogy az 1 db aranyancinak is köze volt a "dologhoz"... (Valószínű ő rakta le az ikrákat az egyik hím meg megtermékenyítette így vegyes lett a színezetük) A rajtuk lévő szikzsákból táplálkoznak még néhány napig. Az összeszokott párok ideális körülmények között 21 naponta, rendszeresen ikráznak.
Átraktuk a 60-asba a garnélákhoz őket, mert ahol "születtek", sok olyan hal van aki veszélyként leselkedik rájuk apró termetük miatt. Sütőtök forrázva, ill. alga amit esznek mostanában, de szoktak kapni más növényi táplálékot is.

Mindent összevetve egy békés és hasznos halacska ez szerintem, remélem ti is sok örömötöket lelitek bennük. Ha valakinek van hozzáfűznivalója, ne tartsa vissza magát, szívesen várjuk.

És végül egy kis civakodás nálam:
http://www.youtube.com/watch?v=Sv1L5VsMLoQ

Írás&kép&video by Csete

Szerkesztette: Csete - 2009 December 23. 19:30
Nikol
Lakóhely: Nyíregyháza
Regisztrált: 09.08.31
2009 August 31. 21:36
Sziasztok!
Itt minden kérdés jöhet a különféle algázókkal kapcsolatban.

www.akvaklub.hu
Ugrás a fórumra:
Online felhasználók
Vendég: 5
Nincs Online tag

Jelenleg Chatel :
üres a chatszoba.

Regisztráltak: 739
Klubunk új Tagjai :
Újonnan regisztrált tagunk Daresz78
Újonnan regisztrált tagunk voli
Újonnan regisztrált tagunk szecsei
Újonnan regisztrált tagunk Edamor
Az elmult 24 órában
itt járt Tagok :
asebestyen , Balazs , GE ,
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

vilu125  
2014 August 19. 15:42
sziasztok! tropheusokat keresek vác és vonzáskörzetében.

sani  
2014 August 17. 14:05
szia! [Click Me!]

boci1982  
2014 August 17. 13:38
Sziasztok. Sórákpetét keresek de nem találok sehol. Esetleg tudna valaki segíteni hol juthatnék hozzá??helpless

Roni74  
2014 June 02. 15:55
Sziasztok! Almacsigákat vennék Dorog és környékéről.

zsoka  
2014 May 01. 22:56
Sziasztok! Kerti tóba szeretnék még az aranyhalakon kívűl különböző halfajtákat, kagylót, rákot telepíteni, de sehol nem találok beszerzési forrást. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm

asebestyen  
2014 March 08. 11:04
Szia! Nagyon nem ajánlott! Maradj a homok - kő párosnál. happy

norok999  
2014 March 08. 00:46
Sziasztok ! Afrikai sügeres akváriumba lehet tenni mongorefát? Csersav miatt kérdezem.

harmony  
2014 February 26. 02:57
Tegnap vettem fedelet vilagitassal a 114 literes aksimhoz. Igy most nagyon jol mutat! happy

További üzenetek
Uj hozzaszolasok
Sziasztok. Van valaki aki tud eladó kék folyami rákot? Előre is köszönöm. Szeretnék eggyet nagyon de edig nem találtam sehol. :((

Szia! Nem vendégeskedett Nálad Dynamo vagy Troy a Discoveryről? Üdv!

Sziasztok Szerintetek hova lett a narancssárga ancim az akváriumból? Mert nem találom sehol? Pedig már átnéztem az akkit , ugy hogy mindent kiszedtem belöle. :) Az akki zár...

Sziasztok! Van néhány kisrákom (kubai kék rák) és segítség kellene a nemek meghatározásában. Most 2 centisek. Tudna valaki segíteni? Valamint hozzám került egy ruricola rá...

Sziasztok! Kb két hónapja került hozzánk egy kubai kék rák. Jól érezte magát, pár hét után vedlett is, aztán három hete bebújt a barlangjába, a beszórt kajából semmit nem evett ...

Sziasztok! Úgy egy -másfép hónapja vásároltam 4 kaliforniai narancssárga rákot scytian nevű felhaszálótól! Nagyon szépen esznek nőnek ! Tegnap érdekes módon kettő is levedl...

Nagyon sajnálom a cicátokat, részvétem.:(

Nagyon sajnálom, részvétem.*realsad* Gyönyörű cica volt :(

Ma hajnalban,iszonyú 15 perc kín után Zsiga itthagyott minket...borzalmasan odavagyunk férjemmel...szegénykénk,istenkém...

Megjöttünk az állatkórházból, nagyon ügyes és okos kiscicánk Zsiga, ennyivel megúszta a tujafáról leesést...hát igen, Zsiga nem egy talpraesős fajta...néztek is ránk furán, hogy...

Sziasztok! Az akvámban 3 almacsiga van. Újonnan szerzett ismereteim alapján sajnos mindhárom lány :( Van valakinek fölös csigája, vagy inkább nézzek szét a halasnál?

Sziasztok! Most regisztráltam, egyenlőre még ismerkedem az oldallal. Nekem egy 114 literes Aranyhalas aksim van, és azt szeretném kérdezni, hogy melléjük még betehetek e valamil...

Akvaklub.hu by: Dragon @ 2009
Az oldal Mozilla Firefox,Opera x.xx böngészőkre készült,egyéb böngészőkben egyes funkciók nem működhetnek helyesen!